

Gładź wapienna Baumit KlimaFino
Baumit KlimaFino opak. 20 kg
Zastosowanie:do wykonywania gładkich powierzchni na tynkach wapiennych jak również - po zachowaniu odpowiednio długiej
przerwy technologicznej - na tynkach cementowych, cementowo-wapiennych i betonie, wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.
Polecana w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.
60 wor./pal. = 1200 kg
Produkt łatwy w obróbce, dający równomierną, gładką strukturę powierzchni.
Gładź naturalnie biała, oddychająca poprzez wysoką dyfuzję pary wodnej.
Charakteryzuje się wysoką zawartością wapna, które w efekcie zapewnia komfortowy i zdrowy mikroklimat w mieszkaniu.
Antybakteryjna, odporna na rozwój grzybów i pleśni. Przeznaczona do wygładzania powierzchni ścian i sufitów na tynkach wapiennych, cementowo-wapiennych i betonie wewnątrz budynków. Do aplikacji ręcznej i maszynowej.
Dane techniczne
Grubość ziarna: 0 - 0,1 mm
Zużycie wody: ok. 7 - 8 l/worek 20 kg
Gęstość nasypowa: ok. 1200 kg/m3
Czas obróbki: ok. 8 godzin
Zużycie materiału: ok. 1,5 kg/m2 przy warstwie 1 mm
Minimalna grubość warstwy: 1 mm
Maksymalna grubość warstwy: 3mm w jednym cyklu technologicznym
Obróbka 1. Podłoże
Podłoże musi być trwałe, równe, chłonące wodę, oczyszczone z luźnych i piaszczących się elementów. Wszystkie fugi, zagłębienia, otwory i nierówności przy ochronnych listwach narożnikowych powinny być wypełnione i zamknięte. Nie zwilżać podłoża przed obróbką!
Rodzaje podłoża:
1.1 Tynk wapienny
Gładź wapienną nakładać najwcześniej po 24 godzinach od wykonania tynku (w normalnych warunkach pogodowych); w przypadku niskich temperatur dopiero po 3-5 dniach. Możliwe jest późniejsze nakładanie gładzi (pamiętać o wcześniejszym odkurzeniu powierzchni).
1.2 Tynki cementowo-wapienne
(np. tynk ciepłochronny Baumit ThermoPutz, Baumit MPI 25, tynk gruboziarnisty Baumit GrobPutz). Po wystarczająco długiej przerwie technologicznej - ok. 20 dni -można nałożyć gładź wapienną.
1.3 Beton
Przed nałożeniem gładzi należy przy użyciu zaprawy wypełniającej wyrównać wszystkie zagłębienia, fugi, otwory oraz nierówności przy ochronnych listwach narożnikowych. Czas przerwy technologicznej: w lecie: 2 - 3 dni, w zimie: 7 dni.
2. Przygotowanie i nanoszenie gładzi
Do czystego kubła wlać 7 - 8 l czystej wody na każde 20 kg gładzi Baumit KlimaGlätte. Wsypać produkt
i odczekać 5 -10 minut aż dobrze nasiąknie wodą, a następnie wymieszać dokładnie odpowiednim mieszalnikiem.
Gotowa do użytku gładź powinna mieć gładką, kremową konsystencję. W celu uzyskania optymalnej konsystencjimożna dodawać zarówno wody jak i suchego produktu.
Wskazówka: Aby uzyskać jeszcze bardziej kremową konsystencję, gładź należy 2-3 godziny wcześniej wsypać do wody i odstawić, aby dobrze nasiąkła wodą. Wymieszać dokładnie, po czym tuż przed samą obróbką, wymieszać jeszcze raz (czas wykorzystania produktu - 8 godzin). W celu uproszczenia obróbki zalecamy uprzednie zamocowanie narożników przy pomocy zaprawy montażowej Baumit SpeedFix.
Gładź zaciągać kielnią stalową i pozostawić do stwardnienia. Po ostatecznym stwardnieniu tynku (w zależności od warunków atmosferycznych i chłonności podłoża - ok. 2 godziny) zaciągnąć ponownie na gładko, stosując materiał o rzadszej konsystencji,
a następnie dokładnie wygładzić powierzchnię.
Optymalna grubość warstwy: 2 - 3 mm; dopuszczalne grubości: 1-3 mm.
3. Wskazówki i zalecenia ogólne
W czasie nakładania gładzi oraz podczas procesu wiązania temperatura powietrza, materiału i podłoża nie powinna być niższa niż +5°C.
Nie dopuszczać do bezpośredniego ogrzewania otynkowanych powierzchni.
W przypadku stosowania nagrzewnic, a w szczególności nagrzewnic gazowych, należy zwrócić uwagę na dobrą wentylację pomieszczenia, (proces karbonatyzacji). Możliwe jest wykonanie zbrojenia miejscowego lub większych powierzchni przy zastosowaniu siatki zbrojeniowej Baumit StarTex. Gładź wapienna nie nadaje się jako podłoże pod płytki ceramiczne.
UWAGA min logistyczne
Odbiór własny - dowolne ilość worków
Min. zamówienie to 1 paleta.